Často kladené otázky

Často kladené otázky

Dobrý deň, chcem sa poradit ohľadom interiérovej farby na steny a moja otázka znie takto : Či môžem na predtým namaľovanú farbu ktorá bola lesklá latexová … namaľovať nanovo akúkoľvek farbu bez použitia pred tým nejakého penetráku a pod. ?

Odpoveď na Vašu otázku nemože byť úplne  na 100%, ale v princípe, ak sa Vám do teraz náter neodlupoval tak by sa ani po aplikácií interiér. farieb Dulux ( Vinyl matt Dulux Vinyl Matt, Supermatt – plus Dulux Super Matt Plus - Biela, Acryl Matt Dulux Acryl Matt - Biela, Diamond Satin Dulux Diamond Satin , Colour of the World Dulux Colours Of The World) nemal tento náter odlupovať.

Z hľadiska paropriepustnosti sa stáva akýkoľvek náter použitý na latex nepriepustný, čo znamená, že kondenzácia vodnej pary može byť natoľko vysoká, že sa može vytvárať pleseň, preto je potrebné takéto priestory častejsie vetrať.

Ja by som Vas chcela poprosit o radu:do kupelne by som chcela dulux farbu umyvatelnu najlepsie s leskom ,najviac sa mi paci dulux high gloss,moja otazka cislo 1:moze ist tato farba do celej kupelne na vsetky steny okrem sprchovacieho kuta , vane a stropu?

Dobrý deň,

Farbu, ktorú spomínate Dulux High Gloss, Vám neodporúčam použiť ako interiérovú farbu. Tato farba je alkydová (syntetická), ktorá je vhodná skôr do exteriéru na kov a drevo, napr. strechy.....

Do kúpeľne Vám odporúčam Dulux Diamond Satin , túto farbu si možete dať namiešať zo vzorkovníka Dulux ACC.

Ak chcete lacnejšiu farbu v parametroch ktoré spomínate, tak možete použiť Dulux Kitchen and Bathroom, táto farba sa predava ako namiešaná – 6 odtieňov matnej a 6 odtieňov saténovej.

Tieto spomínané farby (Dulux Diamond SatinDulux Kitchen and Bathroom) majú výbornú kryciu schopnosť, umývateľnost, oteruvzdornosť a extrémnu paropriepustnosť sd=0,13m, ciže nemusíte sa báť, že Vaša stena  nebude dýchať :-) samozrejme ak nebude odvetrávaný priestor kúpeľne, tak sa Vám pleseň može vytvárať na povrchu, ale keďže máte okno v kúpeľni  a rekuperáciu vzduchu, tak tento problém by nemal vzniknúť.

Dobrý deň, prosím vas mohla by som použiť Dulux Trade Diamond Glaze na natretie detskej postele?

Dobrý deň, tento produkt Dulux Trade Diamond Glaze neodporúčam aplikovať na detský nabytok, nakoľko nemá certifikat ktorý opravňuje produkty používať na detský nábytok a na hračky

Povodny nater nemusite skrabat ani nijako inym sposobom odstranovat z podkladu. Na tuto farbu mozete malovat priamo bez pouzitia penetracneho nateru, staci steny poriadne vycistit, aby na nich nebol prach a necistoty.

Pri aplikacii na tmavu farbu (premalovanie na svetly odtien) doporucujem prvu vrstvu natriet bielym odtienom a nasledne 2x pozadovanym odtienom. Pozadovany odtien pri tomto postupe bude mat ziarivejsiu farbu.